Svømning er også for voksne!

I Svømmeklubben KVIK har vi en række forskellige voksenhold. Både for dig, der er helt ny, dig der er garvet motionist – og for dig der er vild med at bevæge dig til musik i vand. Er du ikke helt overbevist om, at svømning er noget for dig – så tag dig 1 minut og 50 sekunder til at nyde denne video, hvor vores medlemmer er med til at vise, hvad svømning og motion i vand er i KVIK.

 

Vi har pt. ledige pladser på:

  • Begynderhold
  • Crawlhold
  • Voksen vandskræk
  • Voksen øvet
  • Voksen motion

Du kan læse meget mere om de forskellige holdtyper – og finde mere information om tilmelding og kontingent – på denne side. Udover at læse om holdene, så kan du også nyde nogle virkelig gode videoer med vores medlemmer, som DGI har været forbi og optage.

Print Friendly, PDF & Email